Napisz
rezerwacje@kopalniasrebra.pl
Zadzwoń
+48 (32) 285 49 96
PL
Turysta indywidualny
Grupa zorganizowana
Cennik
Promocja
Noclegi
Aktualności
Kontakt
Kup bilet
Sklep
Zwiedzanie
Zabytkowej Kopalni Srebra
Oferta indywidualna
Zobacz wszystkie oferty
UNESCO: Podziemna trasa piesza, muzeum multimedialne i przepływ łodziami
Zwiedzanie
Sztolni Czarnego Pstrąga
Oferta indywidualna
Zobacz wszystkie oferty
UNESCO: Podziemny przepływ łodziami
Zwiedzanie
Zabytkowej Kopalni Srebra
Oferta grupowa
Zobacz wszystkie oferty
Zwiedzanie
Sztolni Czarnego Pstrąga
Oferta grupowa
Zobacz wszystkie oferty
Podziemne morsowanie
Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra
Oferta indywidualna
UNESCO: Podziemna trasa piesza, muzeum multimedialne i przepływ łodziami
Oferta grupowa
Zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga
Oferta indywidualna
UNESCO: Podziemny przepływ łodziami
Oferta grupowa
Podziemne morsowanie
Zobacz również
Turysta indywidualny
Grupa zorganizowana
Cennik
Promocja
Noclegi
Aktualności
Kontakt
Menu
Bilety
Sklep
Noclegi
PL
UNESCO 33% taniej przez 3 weekendy
ZABYTKOWA KOPALNIA SREBRA i SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA
Aktualności
Zabytkowa Kopalnia Srebra
Sztolnia Czarnego Pstrąga
Bez kategorii
30.10.2023
Ku czci św. Barbary – uroczyste misterium
To była prawdziwa uczta zarówna dla zmysłów jak i dla ducha. Sukces pod względem muzycznym, organizacyjnym i frekwencyjnym. Za nami Misterium św. Barbary, które odbyło się w sobotę 28 października w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach. 7 utworów – Vivaldi, Zimmer, Puccini i gwóźdź programu, czyli GODZINKI z modlitewnika z 1747 roku.
25.10.2023
Promocja Górnego Śląska w kraju i za granicą
Współpraca Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej z jedynym niemieckim muzeum prezentujące historię i kulturę Górnego Śląska. 20 października w Tarnowskich Górach gościliśmy dr Davida Skrabanię oraz Franka Mäuera z Muzeum Ziemi Górnośląskiej (OSLM) w Ratingen. Przedstawiciele tarnogórskiej organizacji oraz muzeum podpisali tego dnia w podziemiach Zabytkowej Kopalni Srebra…
12.10.2023
Tradycje górnicze z certyfikatem NID
„Zwyczaje związane z kultem św. Barbary oraz tradycje górników kopalni kruszcowych na ziemi tarnogórskiej” od marca 2023 r. znajdują się na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. 6 października w Zakopanem odbyła się jubileuszowa gala niematerialnego dziedzictwa kulturowego, na której przedstawiciele SMZT – Stanisław Karcz i Grzegorz Rudnicki odebrali certyfikat potwierdzający wpis.
04.10.2023
Promocja Śląska z zespołem „Śląsk”
– Cieszymy się, że będziemy współpracować, bo łączy nas wiele. Zespół „Śląsk” to marka rozpoznawalna na całym świecie, tarnogórskie podziemia to jedyne obiekty w regionie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a do tego… zarówno wasza instytucja, jak i nasza organizacja obchodzą w tym roku 70-lecie swojego istnienia – powiedział prezes SMZT Zbigniew Pawlak podczas podpisania…
04.07.2023
Na pingach i warpiach w Parku Miejskim
Prawie 400 osób wzięło udział w bezpłatnych wycieczka z przewodnikiem po Parku Miejskim. Wydarzenie odbyło się 2 lipca 2023 r. w ramach II edycji święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – Kierunek GZM. W ramach fabularyzowanego zwiedzania w Tarnowskich Górach można było spotkać postaci historyczne, które w ciekawy sposób odkrywały przed turystami tajniki miejsca wpisanego na listę UNESCO.
20.03.2023
Tarnogórskie podziemia na potężnym billboardzie
Ma aż 14 metrów wysokości, więc nie da się go nie zauważyć. Na skrzyżowaniu DK78 z DW908 pojawiły się tarnogórskie podziemia. U zbiegu dróg dojazdowych do Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego i Nakła Śląskiego potężny billboard promuje jedyne w województwie śląskim zabytki UNESCO.
17.03.2023
Tarnogórskie tradycje barbórkowe na liście NID
„Zwyczaje związane z kultem św. Barbary oraz tradycje górników kopalni kruszcowych na ziemi tarnogórskiej”. Tak brzmi nowy element wpisany w marcu 2023 r. na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. O wpis od kilku miesięcy starali się przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, którzy kilka lat temu doprowadzili 28 pogórniczych artefaktów na listę UNESCO.
21.11.2022
W drodze na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwie Kulturowego
– Jeśli doprowadzimy w najbliższych miesiącach do wpisu „Kultu św. Barbary oraz tradycji górników kopalni kruszcowych na ziemi tarnogórskiej” na krajową listę, to droga do UNESCO jest już wtedy otwarta – powiedziała Agata Mucha, koordynatorka ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. W Zabytkowej Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach 19 listopada 2022 r. odbyły się konsultacje społeczne, które są elementem…
19.10.2022
Innowacyjność mamy we krwi
Jedyna tego typu organizacja, która doprowadziła do wpisu na listę UNESCO i pierwsza taka metropolia w Polsce. Od kilku miesięcy Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz obiektów ze światowej czołówki, czyli Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.…
18.08.2022
Innowacje godne UNESCO, wspiera Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia została oficjalnym partnerem strategicznym Zabytkowej Kopalni Srebra. Jest to jedyny na terenie GZM i jeden spośród zaledwie siedemnastu w Polsce obiekt, który znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Nawigacja po wpisach
Starsze wpisy