Hostel Młotek i Perlik – Zabytkowa Kopalnia Srebra

Zwiedzanie
Zabytkowej Kopalni Srebra

Oferta grupowa Zobacz wszystkie oferty

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra

Oferta indywidualna

Oferta grupowa

Zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga

Oferta indywidualna

Oferta grupowa

Zobacz również

ZABYTKOWA KOPALNIA SREBRA i SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA

Baza noclegowa

Hostel Młotek i Perlik

Rezerwuj pokój przez
37 miejsc noclegowych | 10 pokoi | 13 łazienek | 1 kuchnia (KONTAKT DO OBIEKTU: +48 797 474 690/ noclegi@mlotekiperlik.pl)

Miejsca do spania

 • Pokój nr 204

  - pokój dla 2 os.
  - 2 osobne łóżka
  - lodówka
  - łazienka wspólna

  - cena dla 2 os. 190 PLN
  - cena dla 1 os. 150 PLN
 • Pokój nr 103

  - pokój dla 2 os.
  - 2 osobne łóżka
  - lodówka
  - prywatna łazienka

  - cena dla 2 os. 200 PLN
  - cena dla 1 os. 160 PLN
 • Pokój nr 110

  - pokój dla 2 os.
  - 2 osobne łóżka
  - lodówka
  - prywatna łazienka

  - cena dla 2 os. 200 PLN
  - cena dla 1 os. 160 PLN
 • Pokój 109

  - pokój dla 2 os.
  - 2 osobne łóżka
  - lodówka
  - prywatna łazienka

  - cena dla 2 os. 200 PLN
  - cena dla 1 os. 160 PLN
 • Pokój nr 104

  - pokój dla 2 os.
  - 2 osobne łóżka
  - lodówka
  - prywatna łazienka
  - telewizor

  - cena dla 2 os. 230 PLN
  - cena dla 1 os. 190 PLN
 • Pokój nr 112

  - pokój dla 3 os.
  - 3 osobne łóżka
  - lodówka
  - prywatna łazienka

  - cena dla 3 os. 270 PLN
 • Pokój nr 108

  - pokój dla 4 os.
  - 4 osobne łóżka
  - lodówka
  - prywatna łazienka

  - cena dla 4 os. 370 PLN
  - cena dla 3 os. 340 PLN
 • Pokój nr 202

  - pokój dla 4 os.
  - 4 osobne łóżka
  - lodówka
  - wspólna łazienka

  - cena dla 4 os. 340 PLN
 • Pokój 203

  - pokój dla 4 os.
  - 4 osobne łóżka
  - lodówka
  - wspólna łazienka

  - cena dla 4 os. 340 PLN
 • Pokój 201

  - pokój dla max. 10 os.
  - studio z 10 łóżkami
  - łazienki w pokoju
  - łazienki na korytarzu

  - cena dla 10 os. 800 PLN

Przenocuj w historycznym kompleksie najsłynniejszej na Górnym Śląsku wytwórni mydła Josepha Lukaschika zlokalizowanej w sercu Tarnowskich Gór, miasta z zabytkami światowego dziedzictwa UNESCO. Hostel Młotek i Perlik oferuje 35 miejsc w 10 pokojach. Goście mają do dyspozycji pięć pokoi dwuosobowych, jedną trójkę, cztery pokoje czteroosobowe i jedną dużą salę dla dwunastu osób. Goście hostelu mogą korzystać m.in. z ogólnodostępnej kuchni z miejscami do wypoczynku i telewizją. Każdy pokój wyposażony jest w lodówkę.

Każdy pokój jest unikalny, posiada swoją własną wielkoformatową grafikę mydła na ścianie. Grafiki posłużyły jako wzór do projektowanej informacji wizualnej w całym hotelu – sprawiają wrażenie form przestrzennych. Na ścianach w częściach ogólnodostępnych pojawiają się dodatkowe informacje dotyczące historii miejsca, wycinki z gazet, materiały marketingowe z czasów działania fabryki oraz archiwalne zdjęcia.

UWAGA: Przed przyjazdem zapoznaj się z regulaminem naszego hostelu:


Rezerwując pobyt na minimum dwie noce, można otrzymać zniżkę 10% (maksymalnie 7 nocy). Rabat generowany jest automatycznie na stronie rezerwacji w serwisie booking.com.

Dopuszczamy również przedpłatę na konto. Zanim jednak dokonana zostanie płatność, prosimy o kontakt telefoniczny (+48 797 474 690) celem weryfikacji dostępności pokoi oraz kwoty przelewu. 

W tytule przelewu prosimy wpisać: rabat na dłuższy pobyt, imię i nazwisko, datę pobytu, numer telefonu.

Dane do przelewu

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej
Gliwicka 2, 42-600 Tarnowskie Góry

ING Bank Śląskie O/Tarnowskie Góry
nr konta : 50 1050 1386 1000 0002 0085 6532

Zniżkę można otrzymać także, dokonując rezerwacji na miejscu w naszym biurze przy ul. Gliwickiej 2 w Tarnowskich Górach (siedziba SMZT). Biuro jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. Oferta będzie możliwa do realizacji w przypadku dostępnych pokoi.

Kupując bilet do Zabytkowej Kopalni Srebra lub Sztolni Czarnego Pstrąga można otrzymać zniżkę 10 procent na nocleg w hostelu. Rabat jest do wykorzystania w ciągu 7 dni od daty wizyty we wspomnianych powyżej atrakcjach.

Jak to działa?

BILETY KUPIONY PRZEZ INTERNET: po zakupie biletu na zwiedzanie atrakcji UNESCO przez stronę www.bilety.kopalniasrebra.pl prosimy o kontakt telefoniczny (+48 797 474 690). Sprawdzimy wówczas, czy w wybranym terminie dysponujemy wolnymi pokojami i potwierdzimy ostateczną kwotę.

W kolejnym kroku należy przesłać na nasz adres mailowy noclegi@mlotekiperlik.pl ważny biletu (otrzymany drogą elektroniczną lub zdjęcie biletu zakupionego w kasie kopalni/ sztolni) oraz potwierdzenia przelewu.

W tytule przelewu prosimy wpisać: promocja Miast Gwarków, imię i nazwisko, datę pobytu, numer telefonu.

Zniżkę można otrzymać także, okazując bilet i dokonując rezerwacji na miejscu w naszym biurze przy ul. Gliwickiej 2 w Tarnowskich Górach (siedziba SMZT). Biuro jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30. Oferta będzie możliwa do realizacji w przypadku dostępnych pokoi.

Mogą Państwo skorzystać z dwóch promocji jednocześnie otrzymując rabat w wysokości 20 procent. Aby skorzystać z oferty łączonej, należy zrezygnować z rezerwacji przez booking.com na rzecz przedpłaty lub opłacenia usługi w naszym biurze.

Jeżeli dokonają Państwo rezerwacji noclegu przez naszą stronę na portalu booking.com (wybierając opcję pobytu dłuższą niż 2 noce), uzyskają Państwo zniżkę tylko 10 procent. Nie będzie wówczas możliwości skorzystania z drugiej zniżki związanej z biletami do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga.

Co należy zrobi, aby połączyć promocje?

Zakupić bilet do kopalni lub sztolni i zadzwonić pod numer +48 797 474 690. Podczas rozmowy ustalimy termin noclegów (minimum 2 noce) i przeliczymy kwotę przelewu.


Fabryka mydła Josepha Lukaschika

Hostel Młotek i Perlik mieści się w dwóch zabytkowych kamienicach z końca XVI i z XVIII w. Do połowy XIX w. znajdowała się tu szkoła protestancka, później zadomowiła się tu aż na 100 lat słynna fabryka mydła Józefa Lukaschika, natomiast w okresie plebiscytu na Górnym Śląsku miejsce to upodobali sobie żołnierze brytyjscy, tworząc w nim oficerską kwaterę. Od 1965 r. budynek stanowi siedzibę Stowarzyszenia Miłośników Ziemio Tarnogórskiej. W latach 1965 – 2020 funkcjonował tu dom wycieczkowy Gwarek świadczący usługi noclegowe dla grup wycieczkowych.


Szkoccy oficerowie u fabrykanta

Jeden z pokoi, zamiast do historii przemysłu mydlarskiego, nawiązuje do pobytu szkockich wojsk w Tarnowskich Górach. W okresie powstań śląskich na Górnym Śląsku stacjonowały trzy wielkie kontyngenty wojsk alianckich – francuski, włoski i brytyjski, których zadaniem było utrzymanie pokoju między polskimi i niemieckimi mieszkańcami regionu. W Tarnowskich Górach, na początku, od stycznia 1920 r., stacjonowały wojska francuskie, które w lipcu 1921 r. zostały zastąpione przez szereg pułków brytyjskich – irlandzkich, angielskich oraz jeden szkocki, II batalion Black Watch, tzn. Czarną Straż. Szkoccy oficerowie mieli w jednym z naszych budynków swoją mesę, a żołnierze z obsługi kuchni swe kwatery. W naszym mieście Szkoci przebywali od 2 kwietnia do 25 czerwca 1922 r., kiedy to uroczyście przekazali je państwu polskiemu, po czym wrócili do swego kraju.

od 65 PLN za osobę
Rezerwuj przez
Rezerwuj pokój

Udogodnienia

Dla pokoi

 • Elektroniczny system dostępu
 • Wspólna kuchnia
 • Restauracja na parterze
 • TV

Dodatkowe

 • Wi-Fi
 • Lodówka
 • Czajnik

Jak funkcjonuje nasz hostel?

W naszym hostelu nie korzystamy z tradycyjnych kluczy, tylko ze specjalnego kodu, który otrzymamy na nasz smartfon lub tablet. Po dokonaniu rezerwacji np. poprzez system booking.com, otrzymamy w stosownym czasie smsa lub maila ze specjalnym linkiem. Po wpisaniu odpowiedniego kodu, jednym kliknięciem otworzymy więc drzwi wejściowe w kamienicy przy ul. Gliwickiej 4, kolejne drzwi prowadzące już do samego hostelu oraz drzwi do naszego pokoju. Telefon miejcie więc zawsze przy sobie, tak aby móc otwierać poszczególne drzwi do naszego hostelu.

Ważne informacje

• Obiekt jest monitorowany
• Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia
• Doba noclegowa trwa od godziny 15.00 do 10.00
• Rezerwacja noclegu odbywa się poprzez portal booking.com
• Istnieje możliwość przedpłaty na konto przed przyjazdem: 32 285 52 02 wew. 24, noclegi@mlotekiperlik.pl
• W hostelu dostępna jest ogólnodostępna kuchnia, ale na parterze funkcjonuje „Pierogarnia u Kopackiego” dostępna od wtorku do soboty od 10.00 do 17.00,a w niedzielę od 11.00 do 17.00.
• Osoby, które chciałby skorzystać z oferty śniadań, proszone są o wcześniejszy kontakt, aby zarezerwować posiłek na odpowiednią godzinę. Numer telefonu do restauracji: 602-745-968

KONTAKT DO OBIEKTU: +48 797 474 690

Dla grup

Oferta dla większej grupy

Nie znalazłeś oferty?
Szukasz noclegu dla grup?

Skontaktuj się z nami telefonicznie aby ustalić szczegóły rezerwacji dla grupy.

+48 797 474 690

Napisz do nas maila, a my oddzwonimy aby ustalić szczegóły rezerwacji.

noclegi@mlotekiperlik.pl