Vouchery w promocyjnej cenie

Tylko do końca 2024 roku vouchery na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga można kupić z rabatem. Z okazji tegorocznych świąt obniżamy ceny biletów prawie o 30 zł!

Ceny voucherów na zwiedzanie podziemi z przewodnikiem:

  • Zabytkowa Kopalnia Srebra 49,90 zł
  • Sztolnia Czarnego Pstrąga 39,90 zł

Zakupy można łatwo i szybko zrobić przez internet. Wystarczy wejść na stronę, wybrać liczbę voucherów i dokonać zapłaty (voucher jest dostępny do druku).*

Vouchery są ważne od 2 stycznia 2025 r. do 30 grudnia 2025 r.

Dodatkowo w sklepie internetowym, w naszych obiektach, a także w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Gliwickiej 2 w Tarnowskich Górach dostępne są książki, biżuteria i wiele innych tarnogórskich gadżetów. Zakupy możesz robić przez cały rok, więc każda okazja jest dobra, żeby zafundować podziemia lub produkty SMZT drugiej osobie!

* Voucher należy wymienić na bilet normalny w zakładce KUP BILET – ZABYTKOWA KOPALNIA SREBRA/SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA wybierając datę i godzinę zwiedzania. Po wybraniu biletu normalnego trzeba wpisać kod vouchera.


Zabytkowa Kopalnia Srebra to unikatowe w skali świata miejsce, gdzie uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową. Jedną z największych atrakcji jest przepływ łodziami na trasie o dł. 270 m. Podziwiać można także przyrodę (i to przez cały rok): różne gatunku grzybów, porostów oraz niezwykłe zjawiska przyrodnicze (w tym jedyny w Europie lej krasowy). 40 m pod ziemią jest zawsze 10 stopni C, a pogoda na zewnątrz nie ma żadnego wpływu na zwiedzanie. Do tego w budynku nadszybia mieści się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszcowym. Na terenie kopalni znajduje się restauracja „Szynk na Grubie°”, sklep z pamiątkami minerałami oraz bezpłatny parking. Trasa Zabytkowej Kopalni Srebra jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Sztolnia Czarnego Pstrąga (oddalona od kopalni niecałe 5 km) to jedyna w Polsce wciąż działająca sztolnia odwadniającą i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami. Pod ziemią można dowiedzieć się, w jaki sposób górnicy pokonali siły natury oraz poznać niezwykłą historię i wykute w skale tajemnicze legendy. Przy odrobinie szczęścia jest szansa natknąć się na pływające pstrągi lub zimujące nietoperze. Obiekt położony jest na terenie urokliwego Parku Repeckiego. Kilkadziesiąt metrów pod ziemią turyści wsiadają do łodzi i w tajemniczej scenerii, przy świetle lamp karbidowych, przepływają odcinek 600 m (ruch odbywa się wahadłowo.