Dojazd – Zabytkowa Kopalnia Srebra

Zwiedzanie
Zabytkowej Kopalni Srebra

Oferta grupowa Zobacz wszystkie oferty

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra

Oferta indywidualna

Oferta grupowa

Zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga

Oferta indywidualna

Oferta grupowa

Zobacz również

ZABYTKOWA KOPALNIA SREBRA i SZTOLNIA CZARNEGO PSTRĄGA

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Polska
woj. śląskie
ul. Szczęść Boże 81
42-600 Tarnowskie Góry
Współrzędne GPS:
N: 50° 25' 30.32"
E: 18° 51' 03.44"

Zabytkowa Kopalnia Srebra znajduje się w Tarnowskich Górach w pobliżu dróg krajowych nr 11 oraz 78. Tarnowskie Góry są położone w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A1 oraz A4; również niedaleko znajdują się największe miasta śląskiej aglomeracji: Katowice (25 km), Gliwice (20 km), Bytom (10 km).

Kolej wąskotorowa

Jako ofertę dodatkową proponujemy przejażdżkę najstarszą na świecie koleją wąskotorową. Kursuje ona między Bytomiem a Miasteczkiem Śląskim. Po drodze zatrzymuje się w okolicy Zabytkowej Kopalni Srebra. Atrakcja Szlaku Zabytków Techniki obsługuje pasażerów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Operatorem jest Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu sgkw.eu

Droga z lotniska

Odległość i trasa z lotniska Katowice Pyrzowice do Zabytkowej Kopalni Srebra wynosi około 25 km a czas przejazdu samochodem to 30 – 35 min.

Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską na Dworzec Autobusowy w Tarnowskich Górach. Zobacz na mapie.

Dojazd rowerem

Zabytkowa Kopalnia Srebra to miejsce, do którego bez większych przeszkód można dostać się także rowerem. Stojaki rowerowe znajdują się tuż przy budynku nadszybia kopalni. Szczegółową mapę okolicznych atrakcji postindustrialnych, które połączyła sieć tras rowerowych znajdą Państwo tutaj.

Kopalnię oznaczono numerem 3, natomiast Sztolnię Czarnego Pstrąga numerem 12.

Obiekty dzieli około 4 km drogi. A co po drodze? Po drodze można zobaczyć inne pogórnicze obiekty z listy UNESCO: Szyb Żmija oraz Stację Wodociągową Staszic. Po przecięciu DK 78 i podróży bocznymi drogami w mieście, wjeżdżamy do malowniczego parku krajobrazowego w Reptach Śląskich. Podróż na rowerze zajmuje niecałe 15 minut. Na mapie zaznaczone są także inne drogi m.in. asfaltowe lub szutrowe, którymi łatwo i przyjemnie można dojechać do obiektów z najbliższej okolicy.

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Polska
woj. śląskie
ul. Repecka
42-600 Tarnowskie Góry
Współrzędne GPS:
N: 50°25'42.7"
E: 18°48'57.9"

Sztolnia Czarnego Pstrąga leży w sercu Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie odbywa się w podziemiach, między dwoma szybami - Ewa i Sylwester. Dostęp do obiektu możliwy jest od ul. Repeckiej, przy której znajduje się bezpłatny parking. Prosimy zawsze kierować się bezpośrednio do szybu Sylwester, gdzie zlokalizowany jest punkt obsługi turysty. Uzyskają tam Państwo szczegółowe informacje dotyczące obiektu oraz miejsca rozpoczęcia zwiedzania (Ewa lub Sylwester)

Parking

Parking bezpłatny – dla samochodów i autokarów, niestrzeżony przy ul. Repeckiej. Dojście do szybu Sylwester zajmuje ok. 15 min piechotą.

Droga z lotniska

Odległość i trasa z lotniska Katowice Pyrzowice do Sztolni Czarnego Pstrąga wynosi około 30 km a czas przejazdu samochodem to 30 – 40 min.

Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską liniami autobusowymi (3, 153, 614, 780) z Dworca Autobusowego w Tarnowskich Górach. Zobacz na mapie

Dojazd rowerem

Leżąca w sercu Parku Repeckiego Sztolnia Czarnego Pstrąga, to miejsce, które można odkrywać na rowerze. Eksplorując parkowe alejki bez problemu dojadą Państwo do szybów Ewa i Sylwester. Szczegółową mapę okolicznych atrakcji postindustrialnych, które połączyła sieć tras rowerowych znajdą Państwo tutaj. Sztolnię oznaczono numerem 12, natomiast Zabytkową Kopalnię Srebra numerem 3. W okolicy znajduje się wiele atrakcji pogórniczych z listy UNESCO.