Dojazd – Zabytkowa Kopalnia Srebra

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra

Oferta indywidualna

Oferta grupowa

Zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga

Oferta indywidualna

Oferta grupowa

Zobacz również

Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach.

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Polska
woj. śląskie
ul. Szczęść Boże 81
42-600 Tarnowskie Góry
Współrzędne GPS:
N: 50° 25' 30.32"
E: 18° 51' 03.44"

Zabytkowa Kopalnia Srebra znajduje się w Tarnowskich Górach w pobliżu dróg krajowych nr 11 oraz 78. Tarnowskie Góry są położone w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad A1 oraz A4; również niedaleko znajdują się największe miasta śląskiej aglomeracji: Katowice (25 km), Gliwice (20 km), Bytom (10 km).

Kolej wąskotorowa

Jako ofertę dodatkową proponujemy przejażdżkę najstarszą na świecie koleją wąskotorową. Kursuje ona między Bytomiem a Miasteczkiem Śląskim. Po drodze zatrzymuje się w okolicy Zabytkowej Kopalni Srebra. Atrakcja Szlaku Zabytków Techniki obsługuje pasażerów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Operatorem jest Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu sgkw.eu

Droga z lotniska

Odległość i trasa z lotniska Katowice Pyrzowice do Zabytkowej Kopalni Srebra wynosi około 25 km a czas przejazdu samochodem to 30 – 35 min.

Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską linią autobusową 738 na Dworzec Autobusowy w Tarnowskich Górach. Zobacz na mapie.

Sztolnia Czarnego Pstrąga

Polska
woj. śląskie
ul. Repecka
42-600 Tarnowskie Góry
Współrzędne GPS:
N: 50°25'42.7"
E: 18°48'57.9"

Sztolnia Czarnego Pstrąga leży w sercu Parku Repeckiego w Tarnowskich Górach. Zwiedzanie odbywa się w podziemiach, między dwoma szybami - Ewa i Sylwester. Dostęp do obiektu możliwy jest od ul. Repeckiej, przy której znajduje się bezpłatny parking. Prosimy zawsze kierować się bezpośrednio do szybu Sylwester, gdzie zlokalizowany jest punkt obsługi turysty. Uzyskają tam Państwo szczegółowe informacje dotyczące obiektu oraz miejsca rozpoczęcia zwiedzania (Ewa lub Sylwester)

Parking

Parking bezpłatny – dla samochodów i autokarów, niestrzeżony przy ul. Repeckiej. Dojście do szybu Sylwester zajmuje ok. 15 min piechotą.

Droga z lotniska

Odległość i trasa z lotniska Katowice Pyrzowice do Sztolni Czarnego Pstrąga wynosi około 30 km a czas przejazdu samochodem to 30 – 40 min.

Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską liniami autobusowymi (3, 153, 614, 780) z Dworca Autobusowego w Tarnowskich Górach. Zobacz na mapie