icon-news

Silver Concerto – niezwykły koncert industrialny

Wydarzenia | 25.10.2019

Zapraszamy wszystkich 15 listopada do Filharmonii Śląskiej na niezwykły koncert inaugurujący VII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego ReGeneracje. Jednym z punktów bogatego programu, będzie koncert industrialny Silver Concerto Adama Wesołoweskiego na na klawesyn, orkiestrę smyczkową i multimedia wykorzystujące dźwięki i obrazy Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga – obiektów światowego dziedzictwa UNESCO

Czytaj więcej

Srebrny Pociąg wraca na tory

Wydarzenia | 04.10.2019

Uwaga! Świetna okazja dla żądnych przygód oraz miłośników aktywnego spędzania czasu! Na tory wraca “Srebrny Pociąg”! Już od 6 października będzie można odbyć niezwykłą podróż za jeden bilet: przejechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia i z powrotem oraz pociągiem wąskotorowym z Bytomia do Tarnowskich Gór (i, oczywiście, z powrotem), zwiedzić wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz największą i najstarszą stację kolei wąskotorowej w Polsce – stację Bytom Karb Wąskotorowy

Czytaj więcej

Industriada 2019 – Wielka feta na grubie

Wydarzenia | 23.05.2019

Tarnowskie Góry miastem przyszłości? Takie wizje snuł w okresie międzywojennym ówczesny burmistrz miasta Fryderyk Antes. W podziemiach chciał uruchomić pierwszą w Polsce kopalnię pokazową i stworzyć prężny ośrodek turystyczny. Pierwsze sukcesy ma już na swoim koncie. Trzeba to uczcić. Czas więc na wielką fetę na grubie, czas na INDUbal w Zabytkowej Kopalni Srebra. Pełną Moc nasza INDUSTRIADA osiągnie 8 czerwca.

Czytaj więcej

Piknik na ul. Maszynowej

Wydarzenia | 24.04.2019

Dziś pracę odkładamy na bok. Zamiast na grubę czy do parowozowni, ruszamy na skansen, by wreszcie zwolnić obroty i naładować akumulatory. Tam przy ul. Maszynowej sporo się dzieję. Ćwiczenia, animacje, industrialna strefa edukacyjna czekają. Będzie zdrowo i kolorowo. Zapraszamy na wyjątkowy piknik, w industrialnej scenerii Skansenu Maszyn Parowych, przy obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO. Bądźcie z nami 1 maja. Świętujmy święto pracy razem.

Czytaj więcej

WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej

Wydarzenia | 27.03.2019

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach szykuje się do drugiej edycji wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. W tym jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, weźmie udział w sumie aż 40 zabytków techniki z całej Europy.

Czytaj więcej

Kopalnia na 100

Wydarzenia | 06.11.2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości traktujemy wszystkich ulgowo, a z kotylionem na piersi można będzie odczuć jeszcze większą ulgę dla naszego portfela.

Czytaj więcej

UNESCO: „Srebrny Pociąg” wraca do rozkładu jazdy

Wydarzenia | 03.10.2018

Lubisz aktywnie spędzać czas? Interesujesz się industrialną historią naszego kraju? Chcesz odkryć Szlak Zabytków Techniki? Już 7 października na jednym bilecie odkryjesz aż trzy śląskie atrakcje! Do turystycznego rozkładu jazdy wraca „Srebrny Pociąg”, czyli przejazdy najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie i nowoczesnym pociągiem Kolei Śląskich, z finałem w podziemiach górniczych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A wszystko to w województwie śląskim, gdzie bije industrialne serce Polski.

Czytaj więcej

Pyrlik, żelazko i wianki czyli Tarnowskie Góry zapraszają na Barbórkę

Wydarzenia | 12.07.2018

  Warsztaty plecenia wianków, ceramiczne, kowalskie, witrażowe, malarskie, malowanie porcelany, zajęcia poświęcone śląskim legendom i wykonywanie górniczych czapek to atrakcje skierowane – choć nie tylko – do dzieci. Dorośli znajdą w trakcie barbórkowej imprezy masę atrakcji. Zespół Folklorystyczny Brynica zaprezentuje w sobotę śpiewy i tańce ludowe, następujący zaraz po nim pokaz współczesnej mody śląskiej będzie […]

Czytaj więcej

ANNUM Festival w kopalni

Wydarzenia | 12.06.2018

Po solidnej dawce muzyki nowoczesnej z jaką mieliśmy do czynienia podczas INDUSTRIADY, czas na bardziej klasyczne brzmienia. Na tarasie widokowym Zabytkowym Kopalni Srebra, w miejscu, gdzie swoją twórczość 8 czerwca prezentowały kobiety – DJ’ki, zagra 17 czerwca jeden z najbardziej uzdolnionych skrzypków barokowych – Zbigniew Pilch.

Czytaj więcej

INDUSTRIADA 2018: PEŁNA MOC 9.06

Wydarzenia | 17.05.2018

Pierwsza w Europie zabawa typu room escape zlokalizowana w szybie górniczym, tajemnicze arystokratki w czeluściach kopalni, a także niecodzienne pokazy manipulacji światłem i będący nadal po parą potężny zabytkowy walec. To tylko niektóre atrakcje tegorocznej INDUSTRIADY, która odbędzie się już 9 czerwca na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Czytaj więcej

INDUSTRIADA 2018: ROZRUCH 8.06

Wydarzenia | 02.05.2018

Brodka, Paulina Przybysz, Praktyczna Pani, Dj Lazy One, a także iluminacje świetlne zabytkowych maszyn, warsztaty, instalacje interaktywne i pokazy filmowe. To atrakcje tegorocznej inauguracji INDUSTRIADY, popularnie zwanej ROZRUCHEM. W tym roku odbędzie się on w Zabytkowej Kopalni Srebra. To będzie najbardziej wystrzałowy wieczór w regionie.

Czytaj więcej

Święto pracy w rytmie industrialnego tańca

Wydarzenia | 13.03.2018

Poczuj industrialny rytm, naucz się odpowiednich kroków i weź udział w niepowtarzalnym wydarzeniu taneczno-muzycznym “WORK it OUT”, które współtworzy ponad 40 zabytków techniki z całej Europy. W jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, uczestniczy Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, a także Punkt Kotwiczny ERIH i jedna z GWIAZD Szlaku Zabytków Techniki.

Czytaj więcej

Srebra Godzina – oferta bez limitu

Wydarzenia | 01.01.2018

Chcesz odwiedzić jedyną w Polsce kopalnię srebra dostępną dla turystów nie martwiąc się czy uzbiera się odpowiednia grupa osób? Skorzystaj ze “SREBRNEJ GODZINY”, dzięki której podziemne korytarze i potężne komory otworzą swe podwoje bez jakiegokolwiek limitu osobowego.

Czytaj więcej

Srebrny Pociąg do UNESCO – 17 grudnia wyjedzie na tory po raz ostatni

Wydarzenia | 28.11.2017

Zwiedzanie pogórniczych zabytków wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz przejazdy najstarszą nieprzerywanie czynną koleją wąskotorową na świecie i pociągami Kolei Śląskich zapewniającymi dojazd i powrót. To wszystko za 49 lub 39 zł. Tak zróżnicowanej i stosunkowo przystępnej finansowo oferty nie ma nigdzie.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.