icon-news

Srebrny Pociąg po raz piąty!

Wydarzenia | 14.10.2020

Uwaga! Świetna okazja dla żądnych przygód oraz miłośników aktywnego spędzania czasu! Na tory wraca “Srebrny Pociąg”! Już od 17 października będzie można odbyć niezwykłą podróż za jeden bilet: przejechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia i z powrotem oraz pociągiem wąskotorowym z Bytomia do Tarnowskich Gór (i, oczywiście, z powrotem), zwiedzić wpisaną na Listę Dziedzictwa UNESCO Zabytkowa Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz największą i najstarszą stację kolei wąskotorowej w Polsce – stacje Bytom Karb Wąskotorowy.

Czytaj więcej

Industriada 2020 w Zabytkowej Kopalni Srebra

Wydarzenia | 16.09.2020

Już 26 września na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach odbędzie INDUSTRIADA – największy w Polsce festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. Zapoznaj się z naszym bogatym programem i weź udział w licznych wydarzeniach, zarówno podziemnych jak i tych organizowanych na powierzchni

Czytaj więcej

WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej

Wydarzenia | 30.08.2020

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach zaprasza do udziału w trzeciej edycji wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. Impreza miała odbyć się tradycyjnie 1 maja, w Święto Pracy, ale z uwagi na pandemię koronawirusa zostanie przeprowadzona 13 września.

Czytaj więcej

WYSTAWA – Kopalnia Srebra Amalia w Srebrnej Górze

Wydarzenia | 29.01.2020

Odkryto ją zupełnie przypadkowo i choć do końca nie wiadomo kiedy dokładnie powstała, są plany aby udostępnić ją turystom. Póki co historyczną kopalnię srebra Amalia leżącą na terenie Srebrnej Góry na Dolnym Śląsku, oglądać można na wystawie fotograficznej, którą Fundacja Amalie Jan i Iwona Duerschlag zaprezentuje w Zabytkowej Kopalni Srebra – obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO

Czytaj więcej

Silver Concerto – niezwykły koncert industrialny

Wydarzenia | 25.10.2019

Zapraszamy wszystkich 15 listopada do Filharmonii Śląskiej na niezwykły koncert inaugurujący VII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego ReGeneracje. Jednym z punktów bogatego programu, będzie koncert industrialny Silver Concerto Adama Wesołoweskiego na na klawesyn, orkiestrę smyczkową i multimedia wykorzystujące dźwięki i obrazy Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga – obiektów światowego dziedzictwa UNESCO

Czytaj więcej

Srebrny Pociąg wraca na tory

Wydarzenia | 04.10.2019

Uwaga! Świetna okazja dla żądnych przygód oraz miłośników aktywnego spędzania czasu! Na tory wraca “Srebrny Pociąg”! Już od 6 października będzie można odbyć niezwykłą podróż za jeden bilet: przejechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic do Bytomia i z powrotem oraz pociągiem wąskotorowym z Bytomia do Tarnowskich Gór (i, oczywiście, z powrotem), zwiedzić wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach oraz największą i najstarszą stację kolei wąskotorowej w Polsce – stację Bytom Karb Wąskotorowy

Czytaj więcej

Industriada 2019 – Wielka feta na grubie

Wydarzenia | 23.05.2019

Tarnowskie Góry miastem przyszłości? Takie wizje snuł w okresie międzywojennym ówczesny burmistrz miasta Fryderyk Antes. W podziemiach chciał uruchomić pierwszą w Polsce kopalnię pokazową i stworzyć prężny ośrodek turystyczny. Pierwsze sukcesy ma już na swoim koncie. Trzeba to uczcić. Czas więc na wielką fetę na grubie, czas na INDUbal w Zabytkowej Kopalni Srebra. Pełną Moc nasza INDUSTRIADA osiągnie 8 czerwca.

Czytaj więcej

Piknik na ul. Maszynowej

Wydarzenia | 24.04.2019

Dziś pracę odkładamy na bok. Zamiast na grubę czy do parowozowni, ruszamy na skansen, by wreszcie zwolnić obroty i naładować akumulatory. Tam przy ul. Maszynowej sporo się dzieję. Ćwiczenia, animacje, industrialna strefa edukacyjna czekają. Będzie zdrowo i kolorowo. Zapraszamy na wyjątkowy piknik, w industrialnej scenerii Skansenu Maszyn Parowych, przy obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO. Bądźcie z nami 1 maja. Świętujmy święto pracy razem.

Czytaj więcej

WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej

Wydarzenia | 27.03.2019

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach szykuje się do drugiej edycji wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. W tym jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, weźmie udział w sumie aż 40 zabytków techniki z całej Europy.

Czytaj więcej

Kopalnia na 100

Wydarzenia | 06.11.2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości traktujemy wszystkich ulgowo, a z kotylionem na piersi można będzie odczuć jeszcze większą ulgę dla naszego portfela.

Czytaj więcej

UNESCO: „Srebrny Pociąg” wraca do rozkładu jazdy

Wydarzenia | 03.10.2018

Lubisz aktywnie spędzać czas? Interesujesz się industrialną historią naszego kraju? Chcesz odkryć Szlak Zabytków Techniki? Już 7 października na jednym bilecie odkryjesz aż trzy śląskie atrakcje! Do turystycznego rozkładu jazdy wraca „Srebrny Pociąg”, czyli przejazdy najstarszą nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie i nowoczesnym pociągiem Kolei Śląskich, z finałem w podziemiach górniczych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. A wszystko to w województwie śląskim, gdzie bije industrialne serce Polski.

Czytaj więcej

Pyrlik, żelazko i wianki czyli Tarnowskie Góry zapraszają na Barbórkę

Wydarzenia | 12.07.2018

  Warsztaty plecenia wianków, ceramiczne, kowalskie, witrażowe, malarskie, malowanie porcelany, zajęcia poświęcone śląskim legendom i wykonywanie górniczych czapek to atrakcje skierowane – choć nie tylko – do dzieci. Dorośli znajdą w trakcie barbórkowej imprezy masę atrakcji. Zespół Folklorystyczny Brynica zaprezentuje w sobotę śpiewy i tańce ludowe, następujący zaraz po nim pokaz współczesnej mody śląskiej będzie […]

Czytaj więcej

ANNUM Festival w kopalni

Wydarzenia | 12.06.2018

Po solidnej dawce muzyki nowoczesnej z jaką mieliśmy do czynienia podczas INDUSTRIADY, czas na bardziej klasyczne brzmienia. Na tarasie widokowym Zabytkowym Kopalni Srebra, w miejscu, gdzie swoją twórczość 8 czerwca prezentowały kobiety – DJ’ki, zagra 17 czerwca jeden z najbardziej uzdolnionych skrzypków barokowych – Zbigniew Pilch.

Czytaj więcej

INDUSTRIADA 2018: PEŁNA MOC 9.06

Wydarzenia | 17.05.2018

Pierwsza w Europie zabawa typu room escape zlokalizowana w szybie górniczym, tajemnicze arystokratki w czeluściach kopalni, a także niecodzienne pokazy manipulacji światłem i będący nadal po parą potężny zabytkowy walec. To tylko niektóre atrakcje tegorocznej INDUSTRIADY, która odbędzie się już 9 czerwca na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Czytaj więcej

INDUSTRIADA 2018: ROZRUCH 8.06

Wydarzenia | 02.05.2018

Brodka, Paulina Przybysz, Praktyczna Pani, Dj Lazy One, a także iluminacje świetlne zabytkowych maszyn, warsztaty, instalacje interaktywne i pokazy filmowe. To atrakcje tegorocznej inauguracji INDUSTRIADY, popularnie zwanej ROZRUCHEM. W tym roku odbędzie się on w Zabytkowej Kopalni Srebra. To będzie najbardziej wystrzałowy wieczór w regionie.

Czytaj więcej

Święto pracy w rytmie industrialnego tańca

Wydarzenia | 13.03.2018

Poczuj industrialny rytm, naucz się odpowiednich kroków i weź udział w niepowtarzalnym wydarzeniu taneczno-muzycznym “WORK it OUT”, które współtworzy ponad 40 zabytków techniki z całej Europy. W jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, uczestniczy Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, a także Punkt Kotwiczny ERIH i jedna z GWIAZD Szlaku Zabytków Techniki.

Czytaj więcej

Srebra Godzina – oferta bez limitu

Wydarzenia | 01.01.2018

Chcesz odwiedzić jedyną w Polsce kopalnię srebra dostępną dla turystów nie martwiąc się czy uzbiera się odpowiednia grupa osób? Skorzystaj ze “SREBRNEJ GODZINY”, dzięki której podziemne korytarze i potężne komory otworzą swe podwoje bez jakiegokolwiek limitu osobowego.

Czytaj więcej

Srebrny Pociąg do UNESCO – 17 grudnia wyjedzie na tory po raz ostatni

Wydarzenia | 28.11.2017

Zwiedzanie pogórniczych zabytków wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz przejazdy najstarszą nieprzerywanie czynną koleją wąskotorową na świecie i pociągami Kolei Śląskich zapewniającymi dojazd i powrót. To wszystko za 49 lub 39 zł. Tak zróżnicowanej i stosunkowo przystępnej finansowo oferty nie ma nigdzie.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem