icon-news

Święto pracy w rytmie industrialnego tańca

Wydarzenia 13.03.2018

Poczuj industrialny rytm, naucz się odpowiednich kroków i weź udział w niepowtarzalnym wydarzeniu taneczno-muzycznym “WORK it OUT”, które współtworzy ponad 40 zabytków techniki z całej Europy. W jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH, uczestniczy Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, a także Punkt Kotwiczny ERIH i jedna z GWIAZD Szlaku Zabytków Techniki.

„Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018”. 

Rok 2018 został ogłoszony przez Komisję Europejską Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Z tej okazji na terenie całej Europy odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i edukacyjne promujące m.in. dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. Jednym z wydarzeń jest jednodniowy festiwal „Work it Out – Day of Industrial Culture“ koordynowany przez ERIH – Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego.

We wtorek 1 maja festiwal powiąże dziedzictwo przemysłowe z tańcem i muzyką. W gronie ponad 40 zabytków techniki z całej Europy, które biorą udział w tym wydarzeniu, znalazła się Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO i jednocześnie Punkt Kotwiczny ERIH. Zrządzające obiektem Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej planuje organizację wydarzenia „Work it Out” na terenie  Skansenu Maszyn Parowych,  który znajduje się tuż przy kopalni.

    

Wydarzenie „Work it Out” polega na przyswojeniu opracowanego na zlecenie ERIH’a układu tanecznego i w dniu imprezy wykonania wspólnego kilkuminutowego tańca. 1 maja to dzień wolny od pracy. Chcemy ten dzień zapamiętać nieco inaczej niż zwykle. Zamiast grilla – taniec na skansenie, w otoczeniu zabytkowych maszyn i lokomotyw.

W przygotowaniach do festiwalu pomogą materiały filmowe: teledysk oraz 9-minutowy film instruktażowy. Choreografię przygotowało Groove Dance Studio Groove Dance Classes z Frankfurtu nad Menem. Jeżeli chodzi o muzykę, to jest to nowa kompozycja Paul & Friends w stylu EDM (Electro Dance Music) łącząca industrialne brzmienia z wariacjami na temat Ody do radości Beethovena. Piosenka ma 2,25 minuty i może być odtwarzana w stałej pętli, jeśli to konieczne.

Każda osoba, która weźmie udział w wydarzeniu  (o ile nie przerośnie to możliwości organizacyjnych) otrzyma specjalną błękitną czapkę z logo WiO.

    

Wydarzeniem “WORK it OUT” Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej chce zmobilizować mieszkańców Tarnowskich Gór, a także gości spoza miasta do większej dbałości o dziedzictwo industrialne. SMZT namawia do samodzielnej nauki tańca i uczestnictwa w bezprecedensowym wydarzeniu jakim jest taniec w obiektach poprzemysłowych. Zarządca Zabytkowej Kopalni Srebra liczy na udział w wydarzeniu także profesjonalistów, czyli kluby fitness i szkoły tańca, które pomogą w przygotowaniach i 1 maja poprowadzą wspólny taniec. Chcielibyśmy, aby do swojej oferty wprowadzili opracowany motyw, dzięki czemu “siła rażenia” “WORK it OUT” będzie w Europie bardziej zauważalna. Wydarzenie zostanie sfilmowane. Powstanie specjalny materiał promocyjny.

       

Informacje i wydarzenia ze wszystkich obiektów biorących udział w  festiwalu, zostaną połączone lub umieszczone na oficjalnej stronie internetowej EYCH 2018 (European Year of Cultural Heritage), więc zagwarantowana jest promocja na terenie całej Europy. Inne sieci i inicjatywy, takie jak EuropaNostra, European Heritage Alliance 3.0, Komitet ds. Głosu Kultury również promować będą wydarzenie ERIH.

„Work it Out – Day of Industrial Culture“

FINAŁOWY TANIEC: 1 MAJA o 15.00

PRÓBY: zostaną przeprowadzone we wcześniejszych godzinach

Weź udział w wydarzeniu (#KOPALNIA_WORK_IT_OUT)

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem