icon-news

ANNUM Festival w kopalni

Wydarzenia 12.06.2018

Po solidnej dawce muzyki nowoczesnej z jaką mieliśmy do czynienia podczas INDUSTRIADY, czas na bardziej klasyczne brzmienia. Na tarasie widokowym Zabytkowym Kopalni Srebra, w miejscu, gdzie swoją twórczość 8 czerwca prezentowały kobiety – DJ’ki, zagra 17 czerwca jeden z najbardziej uzdolnionych skrzypków barokowych – Zbigniew Pilch.

REC.ital

Według podań, podczas pełni księżyca Antonio Stradivari odrywał korę z najdorodniejszych alpejskich świerków i uderzając w ich pień sprawdzał jakość dźwięku. Gdy był zadowalający, zabierał drewno do pracowni by stworzyć z niego skrzypce. Baśniowy charakter opowieści zdaje się oddawać status, jakim od wieków cieszy się ten instrument…

Skrzypce to jeden z najpopularniejszych, ale też najbardziej wymagających instrumentów. Nie ma żadnych śrubek, żadnych sprężyn, ani żadnego mechanizmu, a mimo to stanowi skomplikowaną
konstrukcję, o jakości której często decydują setne części milimetra. Tym razem ANNUM festival zabrzmi w przestrzeniach śląskiego szlaku zabytków techniki by w wyjątkowy sposób zderzyć i
połączyć historyczne wykonawstwo z historycznym dziedzictwem i bogactwem regionu.

W programie REC.ital’u znalazły się utwory skrzypcowe – dzieła barokowych kompozytorów, którzy posiedli mistrzowskie umiejętność gry na tym instrumencie.

W wyjątkowych postindustrialnych przestrzeniach Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach  zaprezentuje je 17 czerwca doskonały artysta – najlepszy w Polsce specjalista w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej – Zbigniew Pilch.

Data: 17 czerwca 2018

Miejsce: Taras widokowy przy wieży wyciągowej kopalni (W przypadku niepogody koncert odbędzie się we wnętrzach kopalnianej Restauracja 10 Stopni)

W programie: Bach, Biber, Vitali i in.
Start: 21:00
WSTĘP WOLNY

więcej na: http://www.annumfestival.pl/

Filmowa zapowiedź koncertu

REC.ital

W ramach ANNUM Festival już za tydzień 17 czerwca o godz. 21:00 w Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa Unesco – obiektu światowego dziedzictwa Unesco zagra Zbigniew Pilch skrzypek o niezwykle szerokich zainteresowaniach. Muzyk bedzie stał na szybie wyciągowym Kopalnii. Koncert obejmuje całość muzyki instrumentalnej od XVI do XXI w., ze szczególnym uwzględnieniem skrzypcowego idiomu wirtuozowskiego.W przypadku niepogody koncert odbędzie się we wnętrzach Restauracja 10 Stopni.WSTĘP WOLNY ZAPRASZAMY!

Opublikowany przez TG Stacja Niedziela, 10 czerwca 2018

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem