UNESCO 33% taniej – ostatni weekend promocji

Jeszcze tylko 25-26 listopada zapraszamy do zakupu biletów do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga tańszych o 1/3. Dodatkowo każdy zakupiony bilet upoważnia do rabatów w najlepszych restauracjach, kawiarniach i hotelach w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Zbrosławicach.

​​​Zabytkowa Kopalnia Srebra​​​ w Tarnowskich Górach to unikatowe w skali świata miejsce, gdzie uruchomiono pierwszą na Górnym Śląsku maszynę parową. Na zwiedzanie składa się film w sali kinowej, wizyta w multimedialnym muzeum, spacer podziemnym labiryntem oraz przepływ łodziami na trasie o dł. 270 m. Podziwiać można także przyrodę (i to przez cały rok): różne gatunku grzybów, porostów oraz niezwykłe zjawiska przyrodnicze (w tym jedyny w Europie lej krasowy). 40 m pod ziemią jest zawsze 10 stopni C, a pogoda na zewnątrz nie ma żadnego wpływu na zwiedzanie. Do tego w budynku nadszybia mieści się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszcowym. Na terenie kopalni znajduje się restauracja „Szynk na Grubie°”, sklep z pamiątkami minerałami oraz bezpłatny parking. Trasa pod ziemią jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

​​​Sztolnia Czarnego Pstrąga​​​ w Tarnowskich Górach (oddalona od kopalni niecałe 5 km) to jedyna w Polsce wciąż działająca sztolnia odwadniającą i jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami. Kilkadziesiąt metrów pod ziemią turyści wsiadają do łodzi i w tajemniczej scenerii, przy świetle lamp karbidowych, przepływają odcinek 600 m (ruch odbywa się wahadłowo). Przewodnik wprawia łódki w ruch, odpychając się od ścian tzw. ociosów, przez co sztolnia nazywana jest polską podziemną Wenecją. Pod ziemią można dowiedzieć się, w jaki sposób górnicy pokonali siły natury oraz poznać niezwykłą historię i wykute w skale tajemnicze legendy. Przy odrobinie szczęścia jest szansa natknąć się na pływające pstrągi lub nietoperze. Obiekt położony jest na terenie urokliwego Parku Repeckiego.

A po wizycie w obiektach UNESCO zachęcamy do skorzystania z licznych promocji, które czekają na posiadaczy biletów w najlepszych restauracjach i hotelach w Tarnowskich Górach, Bytomiu i Zbrosławicach!

Bilet do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach upoważnia do jednokrotnego skorzystania z promocji u każdego z partnerów Lokalnej Organizacji Turystycznej Miasta Gwarków. Najlepsze restauracje, kawiarnie, hotele i atrakcje turystyczne Miast Gwarków czekają!. Ze zniżek można skorzystać w ciągu 7 dni od wizyty w obiektach.