icon-news

Oskar polskiej turystyki dla kopalni?

Aktualności | 12.10.2018

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO powalczy o Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Właśnie zakończył się regionalny etap konkursu, dzięki któremu kopalnia ma szansę zdobyć turystycznego Oskara – najważniejszą nagrodę w branży. Wyniki poznamy podczas uroczystej Gali w drugiej połowie listopada 2018.

Czytaj więcej

Kiedyś zdobiły miasto, teraz będą zdobić ściany w naszych mieszkaniach

Aktualności | 27.08.2018

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które przez trzy dekady organizowało słynne “Dni Tarnogórskich Gwarków” rozpoczyna sprzedaż historycznych plakatów, które tworzyli najlepsi polscy artyści plastycy. Warto je mieć, bo to prawdziwe unikaty. Na rynek trafią niemalże wszystkie roczniki z lat 1957 – 1988.

Czytaj więcej

Kopalnia Srebra opanowana przez kobiety

Aktualności | 12.06.2018

To były niezapomniane dwa dni, pełne energii i przemysłowych historii kobiet. 8 i 9 czerwca w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i 43 innych zabytkach techniki regionu odbyła się INDUSTRIADA – największy w Europie festiwal poświęcony obiektom poprzemysłowym udostępnionym do zwiedzania. W tym roku motywem przewodnim były przemysłowe historie kobiet.

Czytaj więcej

Kopalnia Srebra na industrialnym podium Europy

Aktualności | 04.06.2018

Zakończyło się internetowe głosowanie na najlepszy teledysk promujący 1-majowe wydarzenie taneczne WORK it OUT – let’s dance, w którym wzięło udział 30 zabytków techniki z 10 krajów Starego Kontynentu. Tanecznym krokiem Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach wskoczyła na podium tej rywalizacji, zajmując pierwsze miejsce w Polsce i drugie w Europie. Zwyciężyło Muzeum kowalstwa z niemieckiej miejscowości Fröndenberg.

Czytaj więcej

Bezpłatna przejażdżka wąskotorówką

Aktualności | 25.05.2018

Kto 1 czerwca zostaje w mieście, niech wpadnie do nas na grubę. Właśnie w tym dniu będzie można bezpłatnie przejechać się skansenową wąskotorówką. A wszystko to w ramach akcji: SREBRNE MIASTO Z RABATEM, czyli TARNOWSKIE GÓRY SMAKUJĄ.

Czytaj więcej

Kopalnia Srebra górą – industrialny taniec przyciągnął tłumy

Aktualności | 01.05.2018

Ponad 140 tancerzy wzięło udział w 1-majowym, industrialnym tańcu WORK it OUT, który odbył się na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Bez wątpienia był to najlepszy wynik ze wszystkich polskich obiektów ERIH (Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego), które wzięły udział w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej

Majówka: pierwszy w Polsce industrialny flash mob

Aktualności | 20.04.2018

Świętuj z nami rok dziedzictwa przemysłowego i weź udział w pierwszym industrialnym flash mobie, który odbędzie się jednocześnie w ponad 30 zabytkach techniki z całej Europy. Jednym z nich jest Skansen Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. 1 maja miejsce to zamieni się w arenę tańca WORK-it-OUT. Można się go nauczyć samemu korzystając z opracowanego motywu i filmu instruktażowego.

Czytaj więcej

Kopalnia w zaszczytnym gronie

Aktualności | 27.02.2018

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach została wytypowana przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z dziesiąciu krajowych atrakcji, którą koniecznie trzeba w tym roku zobaczyć.

Czytaj więcej

Efekt UNESCO działa. Kopalnia Srebra z rekordową frekwencją

Aktualności | 02.01.2018

Blisko 90 tys. turystów odwiedziło w minionym roku Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Ostatni raz tak dobry wynik, jedyna w Polsce kopalnia srebra udostępniona do zwiedzania, zanotowała kilkanaście lat temu. Bez wątpienia międzynarodowy rozgłos zapewnił obiektowi lipcowy wpis na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Nowa oferta biletowa kopalni

Aktualności | 01.01.2018

Bilet rodzinny, grupowy, a także zniżki dla seniorów i osób niepełnosprawnych. To tylko niektóre zmiany jakie wprowadziła od nowego roku Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Czytaj więcej

Kopalnia na krótkich falach

Aktualności | 05.12.2017

Po raz kolejny, z okazji “Barbórki” klub krótkofalarski z Tarnowskich Gór uruchomił na terenie Kopalni Srebra okolicznościową radiostację. Przez kilka godzin udało się połączyć z amatorami tej formy komunikacji z 6 krajów świata.

Czytaj więcej

Ruszył program rabatowy Szlaku Zabytków Techniki

Aktualności | 01.12.2017

Kopalnia GUIDO i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Browaru Żywiec oraz Muzeum Starych Rzemiosł – Stary Młyn w Żarkach. Te obiekty Szlaku zwiedzimy do końca kwietnia 2018 r. po okazyjnej cenie. Po raz trzeci rusza program rabatowy Szlaku Zabytków Techniki.

Czytaj więcej

Potomek budowniczego słynnego mostu Ironbridge z wizytą w Kopalni Srebra

Aktualności | 12.09.2017

“Przybyłem tu, bo powiedziano mi, że kopalnia ta w historii rozwoju Górnego Śląska odegrała bardzo dużą rolę. Miejsce to jest niezwykłe, coś takiego widzę po raz pierwszy” – ekscytował się podczas pobytu w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach Michel Darby, potomek budowniczego pierwszego na świecie mostu żeliwnego, słynnego Iron Bridge w zachodniej Anglii.

Czytaj więcej

Mamy to ! Tarnowskie Góry na Liście UNESCO

Aktualności | 09.07.2017

Pogórnicze zabytki Tarnowskich Gór zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO! Decyzja zapadła w Krakowie podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na tej prestiżowej liście. Pierwszy w województwie śląskim.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.