icon-news

ROWEREM NA UNESCO – NOWOŚĆ !

Aktualności | 16.08.2021

Wsiadaj na koło i ruszaj szlakiem tarnogórskich zabytków wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznaj imponujące i wielobarwne miejsca lokalnej turystyki kulturowej. To pierwsza w mieście zorganizowana, weekendowa wycieczka rowerowa prowadzona przez przewodnika.

Czytaj więcej

UNESCO 2 za 1 – (AKCJA ZAKOŃCZONA !)

Aktualności | 09.07.2021

Kup bilet do Sztolni Czarnego Pstrąga, a otrzymasz bezpłatną wejściówkę na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. A wszystko to w ramach nowej akcji „Promocyjne LATO 2021 w Śląskim” i symbolicznej, czwartej rocznicy wpisu naszych zabytków na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oferta limitowana. Szczegóły w treści wiadomości.

Czytaj więcej

Od soboty pojazdem elektrycznym także po mieście gwarków

Aktualności | 09.06.2021

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza m.in. wpisaną na Listę UNESCO Zabytkową Kopalnią Srebra uruchamia od najbliższej soboty 12 czerwca wycieczki ekobusem po Tarnowskich Górach. Bilety i terminy są już dostępne w internecie. To pierwsza tego typu oferta w powiecie tarnogórskim.

Czytaj więcej

Zabytki UNESCO z rabatem 50%

Aktualności | 14.05.2021

PROMOCJA: Gwarkowie z Tarnowskich Gór dokopali się do żyły srebra i dają ekstra rabaty na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Od najbliższego poniedziałku 17 maja aż do końca miesiąca obiekty te będzie można odwiedzić z 50-procentowym rabatem.

Czytaj więcej

Krajowe srebro dla kopalni

Aktualności | 05.10.2020

Drudzy w Polsce i na siódmym miejscu w Europie. Z takim wynikiem Zabytkowa Kopalnia Srebra w #TG kończy trzecią edycję Work-it-Out – Day of Industrial Culture, wydarzenia taneczno-muzycznego koordynowanego przez ERIH – European Route of Industrial Heritage.

Czytaj więcej

Lato z Radiem w Kopalni Srebra

Aktualności | 19.07.2020

“Lato z Radiem” poleca najważniejsze na Górnym Śląsku zabytki, czyli Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. W jaki sposób? Zobaczcie materiały filmowe nakręcone podczas realizacji programu w Tarnowskich Górach. Mija właśnie trzecia rocznica wpisu w/w atrakcji na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

1526.UNESCO DLA TARNOGÓRZAN, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie

Aktualności | 09.07.2020

Z okazji 3. rocznicy wpisania tarnogórskich zabytków pogórniczych na listę UNESCO mamy dla tarnogórzan 1526 DARMOWYCH BILETÓW do Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa… i Sztolnia Czarnego Pstrąga – obiekt światowego dziedzictwa…! Dlaczego akurat tyle? Rok 1526 to moment założenia Naszego Miasta!

Czytaj więcej

Ważne informacje dla turystów

Aktualności | 16.03.2020

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych turystów do odwołania, obiekty zarządzane przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej będą niedostępne dla zwiedzających. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Zostań przewodnikiem w obiektach UNESCO

Aktualności | 13.02.2020

Rozpoczęliśmy rekrutację na przewodników w Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga. Jeżeli interesuje Cię oprowadzanie turystów po tarnogórskich podziemiach zgłoś do nas swoją aplikację.

Czytaj więcej

“Oskar” polskiej turystyki dla kopalni srebra

Aktualności | 03.12.2019

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach otrzymała “turystycznego Oscara”, złoty certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. To najważniejsze trofeum w krajowej turystyce.. Certyfikaty dla wyróżniających się produktów, usług turystycznych POT przyznała w czwartek 28 listopada po raz siedemnasty

Czytaj więcej

Głosuj na bezpłatne lekcje w obiekcie UNESCO

Aktualności | 11.11.2019

Ponad 4 tys. uczniów z województwa śląskiego może w przyszłym roku skorzystać z bezpłatnych lekcji, które odbywać się będą w podziemiach i muzeum Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach wpisanej w 2017 r. na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nim jednak zabrzmi pierwszy dzwonek, kopalnia musi powalczyć o głosy w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Czytaj więcej

Siła pary powraca do miasta gwarków

Aktualności | 11.09.2019

Przenieś się do wieku pary i niesamowitych wynalazków, podziwiaj niezwykłe maszyny, które były kiedyś siłą napędową europejskiej gospodarki. 28 września na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach odbędzie się “Święto Pary”- pierwszy w regionie i jeden z nielicznych w Polsce festiwali dziedzictwa przemysłowego, który w całości poświęcony będzie technice parowej

Czytaj więcej

Górny Śląsk z powietrza

Aktualności | 16.07.2019

Kilkanaście specjalnych ekspozytorów muzealnych, a na nich Górny Śląsk z powietrza. To tytuł wystawy, która po raz pierwszy opuściła Muzeum Śląskie w Katowicach, by zagościć na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra – obiektu światowego dziedzictwa UNESCO.  Wystawa przedstawia najciekawsze miejsca regionu w kontekście przedwojennych granic trzech państw – Polski, Czechosłowacji i Niemiec. Będzie można ją oglądać do 25 września

Czytaj więcej

UNESCO z rabatem

Aktualności | 12.07.2019

Zrób zakupy lub skorzystaj z oferty wybranych punktów usługowych, rekreacyjnych i gastronomicznych na terenie Tarnowskich Gór, a otrzymasz kupon rabatowy na zwiedzanie dwóch obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. To pierwsza tego typu akcja rabatowa w mieście.

Czytaj więcej

Wielkie show plenerowe hitem INDUSTRIADY

Aktualności | 14.06.2019

Czternaście wydarzeń tematycznych, w tym retropostaci, fotobudka, pokaz mody międzywojennej, potańcówka na grubie w wykonaniu rewelacyjnego zespołu TG Big Band i wielkie show plenerowe “Król jest tylko jeden – Silver Disco” na budynku kopalni. Tak Zabytkowa Kopalnia Srebra świętowała X edycję INDUSTRIADY – największy w Polsce festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe regionu

Czytaj więcej

Walończycy w tarnogórskich obiektach UNESCO

Aktualności | 10.04.2019

Przedstawiciele belgijskich kopalń wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO jako “Główne ośrodki górnicze Walonii” przez dwa dni zapoznawali się z tarnogórskimi obiektami, które dwa lata temu dołączyły do najważniejszych zabytków naszego globu. To część międzynarodowego projektu związanego z zarządzaniem dziedzictwem światowym.

Czytaj więcej

W drodze po tytuł UNESCO

Aktualności | 26.03.2019

Być może już za kilka miesięcy będą szesnastym polskim obiektem, który trafi na prestiżową Listę światowego dziedzictwa UNESCO. W osiągnięciu sukcesu medialnego pomaga im specjalna mobilna wystawa, która od ponad roku wędruje po różnych miejscach naszego kraju. Teraz zagościła w murach Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, której podziemia są już od blisko dwóch lat częścią dziedzictwa światowego.

Czytaj więcej

Luty miesiącem wszystkich TARNOGÓRZAN

Aktualności | 01.02.2019

Mieszkasz w Tarnowskich Górach, a nie byłeś jeszcze nigdy w Zabytkowej Kopalni Srebra? Odkryj nowe miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w promocyjnej cenie. Dotknij historii, która zachwyca turystów z wszystkich kontynentów.

Czytaj więcej

Ferie na grubie – oferta dla szkół

Aktualności | 21.12.2018

Ferie zimowe tuż tuż, dlatego warto wybrać się na wycieczkę do Tarnowskich Gór – kolebki górnictwa kruszcowego, by odkryć nowe miejsca z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę dla szkół.

Czytaj więcej

Styczeń miesiącem wszystkich TARNOGÓRZAN

Aktualności | 20.12.2018

Mieszkasz w Tarnowskich Górach, a nie byłeś jeszcze nigdy w Zabytkowej Kopalni Srebra? Odkryj nowe miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w promocyjnej cenie. Dotknij historii, która zachwyca turystów z wszystkich kontynentów.

Czytaj więcej

Kopalnia srebra w ofercie japońskich biur podróży?

Aktualności | 18.12.2018

Czy Tarnowskie Góry i tutejsze zabytki UNESCO znajdą się w ofercie japońskich biur podróży? Jest na to duża szansa. Miasto gwarków odwiedzili właśnie przedstawiciele 10 liczących się na rynku touroperatorów i agentów turystycznych z “Kraju Kwitnącej Wiśni”.

Czytaj więcej

Srebrny Pociąg – podsumowanie

Aktualności | 10.12.2018

Ponad pół tysiąca osób skorzystało z trwającego od początku października cyklicznego cotygodniowego wydarzenia pn. Srebrny Pociąg. W niedzielę 9 grudnia wyjechał on na tory po raz ostatni w tym roku. Była to trzecia edycja “Srebrnego Pociągu” Czy będzie czwarta? Najlepszą rekomendacją niech będą zamieszczone w sieci komentarze samych uczestników.

Czytaj więcej

Kopalnia wprowadza e-usługi

Aktualności | 07.12.2018

Idziemy z duchem czasu, dlatego nadszedł czas na uruchomienie e-usług, czyli internetowej sprzedaży biletów do Zabytkowej Kopalni Srebra – obiektu światowego dziedzictwa UNESCO oraz e-sklepu z nietypowym asortymentem

Czytaj więcej

Kopalnia na krótkich falach

Aktualności | 06.12.2018

Już po raz kolejny z okazji “Barbórki”nasza kopalnia łączy się poprzez sieć krótkofalarską z całym światem, aby promować to niezwykłe górnicze święto i światowe dziedzictwo, którego częścią jesteśmy. Stacja wykonała ponad 600 łączności. Z jakimi państwami udało się połączyć?

Czytaj więcej

Oskar polskiej turystyki dla kopalni?

Aktualności | 12.10.2018

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach – obiekt światowego dziedzictwa UNESCO powalczy o Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Właśnie zakończył się regionalny etap konkursu, dzięki któremu kopalnia ma szansę zdobyć turystycznego Oskara – najważniejszą nagrodę w branży. Wyniki poznamy podczas uroczystej Gali w drugiej połowie listopada 2018.

Czytaj więcej

Kopalnia Srebra opanowana przez kobiety

Aktualności | 12.06.2018

To były niezapomniane dwa dni, pełne energii i przemysłowych historii kobiet. 8 i 9 czerwca w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i 43 innych zabytkach techniki regionu odbyła się INDUSTRIADA – największy w Europie festiwal poświęcony obiektom poprzemysłowym udostępnionym do zwiedzania. W tym roku motywem przewodnim były przemysłowe historie kobiet.

Czytaj więcej

Kopalnia Srebra na industrialnym podium Europy

Aktualności | 04.06.2018

Zakończyło się internetowe głosowanie na najlepszy teledysk promujący 1-majowe wydarzenie taneczne WORK it OUT – let’s dance, w którym wzięło udział 30 zabytków techniki z 10 krajów Starego Kontynentu. Tanecznym krokiem Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach wskoczyła na podium tej rywalizacji, zajmując pierwsze miejsce w Polsce i drugie w Europie. Zwyciężyło Muzeum kowalstwa z niemieckiej miejscowości Fröndenberg.

Czytaj więcej

Bezpłatna przejażdżka wąskotorówką

Aktualności | 25.05.2018

Kto 1 czerwca zostaje w mieście, niech wpadnie do nas na grubę. Właśnie w tym dniu będzie można bezpłatnie przejechać się skansenową wąskotorówką. A wszystko to w ramach akcji: SREBRNE MIASTO Z RABATEM, czyli TARNOWSKIE GÓRY SMAKUJĄ.

Czytaj więcej

Kopalnia Srebra górą – industrialny taniec przyciągnął tłumy

Aktualności | 01.05.2018

Ponad 140 tancerzy wzięło udział w 1-majowym, industrialnym tańcu WORK it OUT, który odbył się na terenie Skansenu Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Bez wątpienia był to najlepszy wynik ze wszystkich polskich obiektów ERIH (Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego), które wzięły udział w tym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej

Majówka: pierwszy w Polsce industrialny flash mob

Aktualności | 20.04.2018

Świętuj z nami rok dziedzictwa przemysłowego i weź udział w pierwszym industrialnym flash mobie, który odbędzie się jednocześnie w ponad 30 zabytkach techniki z całej Europy. Jednym z nich jest Skansen Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. 1 maja miejsce to zamieni się w arenę tańca WORK-it-OUT. Można się go nauczyć samemu korzystając z opracowanego motywu i filmu instruktażowego.

Czytaj więcej

Kopalnia w zaszczytnym gronie

Aktualności | 27.02.2018

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach została wytypowana przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z dziesiąciu krajowych atrakcji, którą koniecznie trzeba w tym roku zobaczyć.

Czytaj więcej

Efekt UNESCO działa. Kopalnia Srebra z rekordową frekwencją

Aktualności | 02.01.2018

Blisko 90 tys. turystów odwiedziło w minionym roku Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Ostatni raz tak dobry wynik, jedyna w Polsce kopalnia srebra udostępniona do zwiedzania, zanotowała kilkanaście lat temu. Bez wątpienia międzynarodowy rozgłos zapewnił obiektowi lipcowy wpis na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej

Nowa oferta biletowa kopalni

Aktualności | 01.01.2018

Bilet rodzinny, grupowy, a także zniżki dla seniorów i osób niepełnosprawnych. To tylko niektóre zmiany jakie wprowadziła od nowego roku Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Czytaj więcej

Kopalnia na krótkich falach

Aktualności | 05.12.2017

Po raz kolejny, z okazji “Barbórki” klub krótkofalarski z Tarnowskich Gór uruchomił na terenie Kopalni Srebra okolicznościową radiostację. Przez kilka godzin udało się połączyć z amatorami tej formy komunikacji z 6 krajów świata.

Czytaj więcej

Ruszył program rabatowy Szlaku Zabytków Techniki

Aktualności | 01.12.2017

Kopalnia GUIDO i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Muzeum Browaru Żywiec oraz Muzeum Starych Rzemiosł – Stary Młyn w Żarkach. Te obiekty Szlaku zwiedzimy do końca kwietnia 2018 r. po okazyjnej cenie. Po raz trzeci rusza program rabatowy Szlaku Zabytków Techniki.

Czytaj więcej

Potomek budowniczego słynnego mostu Ironbridge z wizytą w Kopalni Srebra

Aktualności | 12.09.2017

“Przybyłem tu, bo powiedziano mi, że kopalnia ta w historii rozwoju Górnego Śląska odegrała bardzo dużą rolę. Miejsce to jest niezwykłe, coś takiego widzę po raz pierwszy” – ekscytował się podczas pobytu w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach Michel Darby, potomek budowniczego pierwszego na świecie mostu żeliwnego, słynnego Iron Bridge w zachodniej Anglii.

Czytaj więcej

Mamy to ! Tarnowskie Góry na Liście UNESCO

Aktualności | 09.07.2017

Pogórnicze zabytki Tarnowskich Gór zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO! Decyzja zapadła w Krakowie podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa. Jest to 15. polski obiekt na tej prestiżowej liście. Pierwszy w województwie śląskim.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem