Muzyczne spotkanie z Janem Twardowskim

22 czerwca 2024 o godz. 21:00 w plenerze Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach (przy Szybie Sylwester / budynku obsługi) odbędzie się wyjątkowy koncert. „Miłość uwierzy, przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika” to piosenki do wierszy poety ks. Jana Twardowskiego, które wykona zespół Wszystkiego Dobrego.

„Miłość uwierzy, przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika”

Zespół Wszystkiego Dobrego

sobota 22 czerwca / godz. 21:00 / Park Repecki / teren przy Szybie Sylwester
czas trwania koncertu to około 1 godz. 15 min.
wstęp wolny

  •   wybór tekstów prozą: Aleksandra Iwanowska 
  •    wybór wierszy śpiewanych i muzyka: Jacek Swoboda 
  •    opracowanie muzyczne: zespół Wszystkiego Dobrego
  •    śpiew: Alicja Czura-Musialik
  •    gitara basowa, kontrabas, aranżacje: Dominik Sławiński
  •    altówka, aranżacje: Radosław Mikołajczyk
  •    gitara, śpiew, muzyka, aranżacje: Jacek Swoboda

Koncert zespołu Wszystkiego Dobrego to ponad godzinne spotkanie z Janem Twardowskim, księdzem, poetą, kaznodzieją i filozofem. Koncert ma charakter śpiewogry, w której autobiograficzne wypowiedzi przeplatane są piosenkami do wierszy. Wypowiedzi prozą i następujące po nich zaśpiewane wiersze wzajemnie się komentują, tworząc duchowy portret księdza Jana i wrażenie spotkania nie tylko z jego słowem, ale z nim samym. Fragmenty prozy, odtwarzane na koncercie z nagrania archiwalnego, niepowtarzalnie interpretuje Jerzy Trela. Nagrania te, są jednymi z ostatnich studyjnych nagrań dokonanych przez tego znakomitego aktora, który zmarł w maju 2022 r.

Ponieważ program ma charakter śpiewogry, zespół prosi publiczność o nieprzerywanie go brawami.

Po koncercie zapromowany zostanie tom poetycki „Miłość uwierzy przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika”, który składa się z książki z rozszerzoną wersją tekstową, niż tą prezentowaną na koncercie, i dwóch płyt CD. Jedna z nich to nagranie wszystkich tekstów prozą i wierszy Jerzego Treli (audiobook), druga to piosenki do wierszy w wykonaniu naszego zespołu. Wydawcą tej pod wieloma względami wyjątkowej publikacji jest Edycja Świętego Pawła.