INDUSTRIADA 2024 w Sztolni Czarnego Pstrąga (1 czerwca)

No to zaczynamy wielkie odliczanie. 1 czerwca na terenie Sztolni Czarnego Pstrąga rozpocznie się kolejna INDUSTRIADA🧡🧡🧡

Tegorocznym motywem festiwalu jest hasło: „15 lat razem”, które potraktujemy jako wspólne wyjście na urodziny do „solenizanta”, którego bardzo lubimy, podziwiamy i szanujemy. Tym solenizantem jest Szlak Zabytków Techniki, jako kompleks, ale także jako poszczególne jego obiekty, którymi w Tarnowskich Górach są Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga.

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠

⚒️🧡10:00 – 19:00
𝗦𝘇𝘁𝗼𝗹𝗻𝗶𝗮 𝗖𝘇𝗮𝗿𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗣𝘀𝘁𝗿𝗮̨𝗴𝗮 – 𝘀́𝘄𝗶𝗮𝘁𝗼𝘄𝗲 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗰𝘁𝘄𝗼 – 𝘇𝘄𝗶𝗲𝗱𝘇𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘇 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘄𝗼𝗱𝗻𝗶𝗸𝗶𝗲𝗺

Odkryj jeden z najdłuższych w Europie podziemnych rejsów łodziami i jedyną w Polsce sztolnię wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się, jaka jest jej całkowita długość i czy rzeczywiście w jej wodach pływają czarne pstrągi.

Częstotliwość wydarzenia
co 60 minut

Ceny
zgodnie z obowiązującym cennikiem zwiedzania Sztolni: https://kopalniasrebra.pl/cennik/

Rezerwacja wydarzenia
WWW: www.bilety.kopalniasrebra.pl

Bilety do nabycia w kasie sztolni. Zalecamy zakup biletów przez internet: www.bilety.kopalniasrebra.pl. W ten sposób przychodzimy na konkretną godzinę zwiedzania (mniej stresu).

⚒️🧡10:00 – 18:00
𝗪𝗼𝗱𝗻𝘆 𝗽𝗹𝗮𝗰 𝘇𝗮𝗯𝗮𝘄 – 𝘇𝗮𝗯𝗮𝘄𝘆 𝗱𝗹𝗮 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶

Urodziny to także czas na zabawy na świeżym powietrzu. Zapraszamy więc wszystkie dzieci na ekscytującą przygodę na naszym Wodnym Placu Zabaw! To miejsce pełne radości, śmiechu i zabawy, gdzie dzieci będą mogły wykazać się swoją zręcznością i aktywnością.

⚒️🧡11:00 – 16:00
𝗚𝗼𝘀́𝗰𝗶𝗲, 𝗴𝗼𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝘄 𝘀𝘇𝘁𝗼𝗹𝗻𝗶 – 𝗵𝗮𝗽𝗽𝗲𝗻𝗶𝗻𝗴

Na każdych urodzinach najważniejsi obok solenizanta są goście. Z jednej strony będą to znane postaci historyczne (stroje, charakteryzacja, rekwizyty, opracowanie animacyjne), które brały udział w uroczystościach otwarcia Sztolni Głębokiej Fryderyk, której spadkobiercą kulturowym jest dziś Sztolnia Czarnego Pstrąga. Gośćmi będą także wszyscy uczestnicy INDUSTRIADY, którzy po wejściu na teren sztolni otrzymają jeden z atrybutów urodzinowych z akcentami industriadowymi (czapeczka, balonik, trąbka).

⚒️🧡12:00 – 17:00
𝗪 𝘀𝗿𝗲𝗯𝗿𝗻𝗲𝗷 𝘀𝘁𝗿𝗲𝗳𝗶𝗲 – 𝗽𝗶𝗸𝗻𝗶𝗸

Każde urodziny to również gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. W ramach wspólnej integracji warto nieco rozprostować kości i uruchomić szare komórki. Przy szybie Sylwester powstanie specjalna strefa gier, która nawiązywać będzie zarówno do motywu przewodniego INDUSTRIADY, ale także do Dnia Dziecka. Oprócz tradycyjnych gier urodzinowych takich jak kalambury i gry planszowe itp. na INDUSTRIADZIE pojawią się także gry dostosowane do charakterystyki obiektu. Poruszać będziemy się wokół motywu wody, ryb i bogatej roślinności parku repeckiego, które ze sztolnią są mocno związane. Proponujemy więc cykl gier i warsztatów zręcznościowych, kreatywnych i artystycznych.

⚒️🧡12:00 – 14:00
𝗚𝗲𝘀𝘇𝘆𝗻𝗸𝗶 𝘇 𝗽𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲𝗺𝗶 – 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗸𝗿𝗲𝗮𝘁𝘆𝘄𝗻𝗲

To wydarzenie, które przeniesie Cię w świat inspiracji, wyobraźni i twórczości. To wyjątkowa okazja do odkrycia swojego artystycznego potencjału oraz rozwijania umiejętności w różnych dziedzinach kreatywnego wyrażania się. Tym razem prezentów nie otrzyma solenizant, tylko zaproszeni goście, którzy wezmą udział w warsztatach.

⚒️🧡12:00 – 15:00
𝗣𝗮𝗿𝗸 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗺𝘆𝘀ł𝗼𝘄𝘆 – 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗸𝗿𝗲𝗮𝘁𝘆𝘄𝗻𝗲

Geburstag to nie tylko geszynki, ale także kwiaty: i te cięte i doniczkowe. Proponujemy dla dorosłych niecodzienne warsztaty z tworzenia m.in. ogrodów wertykalnych i lasów w słoiku. Nawiązując do jednego z poprzednich motywów INDUSTRIADY, tj. „Natura w Przemyśle”, będziemy mogli pracować z roślinami, niczym słynny botanik i odkrywca Aleksander von Humboldt, który badał pod tym kątem tarnogórskie podziemia.

⚒️🧡13:00 – 16:00
𝗦𝘁𝗿𝗲𝗳𝗮 𝗱𝗼𝘀́𝘄𝗶𝗮𝗱𝗰𝘇𝗲𝗻́ – 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗻𝗮𝘂𝗸𝗼𝘄𝗲

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dzieci będą mogły eksperymentować i odkrywać tajemnice wody oraz zjawisk parowania. Poprzez zabawne prezentacje i interaktywne doświadczenia, maluchy poznają fascynujący świat wody, jej właściwości oraz tajniki przemiany w parę. To idealna okazja, aby połączyć naukę z zabawą i uczynić urodziny z niezapomnianym przeżyciem, które pozostanie w pamięci na długo!

⚒️🧡14:00 – 17:00
𝗟𝗮𝘂𝗿𝗸𝗮 𝘇𝗲 𝘀𝘇𝘁𝗼𝗹𝗻𝗶 – 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗽𝗹𝗮𝘀𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝗲

Jak geburstag, to i życzenia. Oprócz tradycyjnych laurek, uczestnicy będą tworzyć jedną wspólną, wielką laurkę na 15-lecie INDUSTRIADY. Wykonają ją za pomocą farb wodnych, na folii rozciągniętej między drzewami.

⚒️🧡17:30 – 19:00
𝗠𝘂𝘇𝘆𝗸𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 – 𝗸𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁 zespołu TONatyle

Zespół utworzony w 2022 r. przez absolwentów i uczniów OSM Bytom. Tworzy go w sumie 6 osób. To zespół dęty, którego energetyczna muzyka wypełniona jest radością, zmysłowym brzmieniem instrumentów i potężnymi rytmami perkusji.

Fajrowanie urodzin to wspólne śpiewanie. Nie zabraknie kapeli z tradycyjnymi piosenkami, do tańca i do wspólnego śpiewania. A wszystko to w anturażu kompleksu poprzemysłowego Sztolni Czarnego Pstrąga.

industriada #sztolniaczarnegopstrąga #UNESCO #tarnowskiegóry #15latrazem #dzieńdziecka

www.kopalniasrebra.pl