Happening na rozpoczęcie INDUSTRIADY w Zabytkowej Kopalni Srebra (31 maja)

W tym roku, tak samo jak drzewiej bywało, Święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli 𝗜𝗡𝗗𝗨𝗦𝗧𝗥𝗜𝗔𝗗𝗔 𝟮𝟬𝟮𝟰 będzie obchodzone przez dwa dni! 🎂🎊🧡⚒️ Po 6 latach przerwy festiwal znów rozpocznie się w Zabytkowej Kopalni Srebra. Cieszymy się ogromnie !

Rozpoczynamy 31 maja tzw. Happeningiem w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach – obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO. 🎉

🅿🆁🅾🅶🆁🅰🅼:
🧡 18.00 Oficjalne rozpoczęcie
🧡 18.30 Małe TGD
🧡 20.00 Elektryczne Gitary

🅓🅐🅣🅐: ​ ❸❶ ​ 🅜🅐🅙🅐
MIEJSCE: Skansen Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra (ul. Szczęść Boże 81, Tarnowskie Góry)

🅤🅦🅐🅖🅐❌WSTĘP BEZPŁATNY❌

ZAPRASZA MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO WOJCIECH SAŁUGA

🟧💥🎤Małe TGD to profesjonalny zespół dziecięcy wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Ich koncert to prezent dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Zespół młodych wokalistów łamie schematy i pokazuje, że również dzieci mogą śpiewać o Bogu w nowoczesny sposób. W 2017 r. Małe TGD wydało debiutancką płytę „Góry do góry”, ich drugi album „Wyspa skarbów” został nominowany do FRYDERYKA w kategorii Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa. Dzieciaki w lekki i momentami przewrotny sposób opowiadają o radzeniu sobie z emocjami, codziennymi obowiązkami, zamykającym i otwierającym się światem.

🟧💥🎸Koncert Zespołu „Elektryczne Gitary” to ukłon w stronę dorosłej publiczności. Zespół istnieje od 1989 r., a jego głównym założeniem jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Zespół zyskał rozgłoś i do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln oryginalnych płyt. Od początku słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Kuba Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. W czasie koncertu staram się uzyskać jak największą karykaturę tego, co robię. Frazy na gitarze wycinam tak, żeby one same z siebie się naśmiewały. Praktycznie wiele może się zdarzyć i to są bardziej happeningi niż klasyczne koncerty rockowe.

Niezwykłą popularność przyniosła zespołowi ścieżka dźwiękowa do filmu Juliusza Machulskiego Kiler. Soundtrack ten zawierał m.in. wielki przebój Kiler, który został napisany w pięć minut. Płyta była najlepiej sprzedającym się soundtrackiem do polskiego filmu w historii fonografii.

W 1999 Elektryczne Gitary nagrały ścieżkę dźwiękową do następnej części filmu, Kiler-ów 2-óch. Rezultatem tych prac były kolejne przeboje zespołu – Co powie Ryba, Nie jestem sobą i Ja mam szczęście. Inne wielkie przeboje zespołu to Co ty tutaj robisz, Dzieci wybiegły, Człowiek z liściem, To koniec – wszystkie te utwory usłyszymy na koncercie.

województwośląskie #śląskie #śląskiepozytywnaenergia #WojciechSaługa #święto #szlakzabytkówtechniki #INDUSTRIADA2024 #festiwal Śląskie. Pozytywna energia