icon-news

Srebrny Pociąg – podsumowanie

Aktualności 10.12.2018

Ponad pół tysiąca osób skorzystało z trwającego od początku października cyklicznego cotygodniowego wydarzenia pn. Srebrny Pociąg. W niedzielę 9 grudnia wyjechał on na tory po raz ostatni w tym roku. Była to trzecia edycja “Srebrnego Pociągu” Czy będzie czwarta? Najlepszą rekomendacją niech będą zamieszczone w sieci komentarze samych uczestników.

„Srebrny Pociąg” to wspólna oferta Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Kolei Śląskich. Dwa pierwsze podmioty zarządzają zabytkami techniki – Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi oraz wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO Zabytkową Kopalnią Srebra w Tarnowskich Górach. Ostatni podmiot to liczący się na rynku przewoźnik kolejowy.

Dzięki współpracy tych trzech podmiotów turyści mogli skorzystać z kompleksowej i jedynej w swoim rodzaju oferty, obejmującej przejazd pociągami Kolei Śląskich na trasie Katowice – Bytom i Bytom – Katowice, przejazd koleją wąskotorową na trasie Bytom – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra i z powrotem, zwiedzanie Stacji i Parowozowni Bytom Karb oraz Zabytkowej Kopalni Srebra wraz ze Skansenem Maszyn Parowych.

Oferta”Srebrnego Pociągu” obowiązywała od 7 października do 9 grudnia włącznie. Po raz pierwszy wprowadzono internetową sprzedaż biletów.

Uczestnicy są zachwyceni. Widać to choćby przeglądając internetowe komentarze. “Mój 4-letni syn powiedział po powrocie ze to był najlepszy dzień w jego życiu. Trzeba się nastawić na intensywny czas, bo dużo się dzieje i przygoda może być męcząca” – napisał na profilu fejsbukowym kopalni Gerard.

Agnieszka dodaje z kolei, że “Srebrny pociąg” to super impreza. Świetna organizacja i zero nudy, dzięki pełnych pasji przewodnikom ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. I wiadomo, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, klasa sama w sobie. Wszystkim serdecznie polecam.

Mimo nieraz kiepskiej pogody i wyborczej niedzieli pociągi nie miały pustych przebiegów. Kopalnia również nie świeciła pustkami. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się na fejsbuku ponad 3 tys. osób. Finalnie z oferty skorzystało ponad 500. To i tak sporo, biorąc pod uwagę, że jednorazowo składem bytomskiej wąskotorówki może jechać maksymalnie 70 osób.

Wśród nich Elżbieta, która skomentowała swój udział tak: “Dziś miałam szczęście zakosztować tej przyjemności. Było FANTASTYCZNIE oraz ZAWODOWO !”. W komentarzach innych srebrnych pasażerów czytamy również: “Dobrze zorganizowane wydarzenie”, “Polecam wycieczkę z Srebrnym Pociągiem. Byłam , widziałam , świetnie się bawiłam”.

Uruchomione pociągi w ramach oferty Srebrny Pociąg dofinansowane zostały z budżetu samorządu Województwa Śląskiego oraz przez Gminy Bytom, Tarnowskie Góry i Powiat Tarnogórski. (smzt)

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem