icon-news

Kopalnia Srebra opanowana przez kobiety

Aktualności 12.06.2018

To były niezapomniane dwa dni, pełne energii i przemysłowych historii kobiet. 8 i 9 czerwca w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i 43 innych zabytkach techniki regionu odbyła się INDUSTRIADA – największy w Europie festiwal poświęcony obiektom poprzemysłowym udostępnionym do zwiedzania. W tym roku motywem przewodnim były przemysłowe historie kobiet.

Była to pierwsza INDUSTRIADA od wpisu Zabytkowej Kopalni Srebra na Listę światowego dziedzictwa UNESCO i największa impreza plenerowa w turystycznych dziejach kopalni. 8 czerwca odbyła się tu inauguracja INDUSTRIADY, zwana popularnie ROZRUCHEM MASZYN. Kopalniany Skansen Maszyn Parowych został zdominowany przez takie kobiety jak : Monika Brodka, Paulina Przybysz, Praktyczna Pani i Dj Lazy One. Goście festiwalu mogli zobaczyć wziąć udział w pokazach filmowych, odpocząć w strefie chilloutu, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć interaktywną instalację  zwaną Trybuną Kobiet, a także obejrzeć niecodzienną iluminację skansenowych eksponatów.  To był najbardziej wystrzałowy wieczór w regionie, który zaliczyło aż 3 000 osób.

W sobotę 9 czerwca nie zwolniliśmy tempa. INDUSTRIADA osiągnęła wówczas pełną moc. Goście mogli wziąć udział w 13 wydarzeniach, zlokalizowanych zarówno na powierzchni, jak i pod ziemią. Odbyła się pierwsza w Europie zabawa typu room escape zlokalizowana w szybie górniczym. W czeluściach kopalni można było spotkać tajemnicze arystokratki, a także zobaczyć niecodzienne pokazy manipulacji światłem. Na powierzchni goście poczuli siłę pary podziwiając potężny zabytkowy walec.  W tym dniu kopalnię zwiedziło ponad 900 osób. Przez cały dzień zawitało do nas 1700 osób. Razem z ROZRUCHEM to blisko 5 tys. gości.

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem