icon-news

Bezpłatna przejażdżka wąskotorówką

Aktualności 25.05.2018

Kto 1 czerwca zostaje w mieście, niech wpadnie do nas na grubę. Właśnie w tym dniu będzie można bezpłatnie przejechać się skansenową wąskotorówką. A wszystko to w ramach akcji: SREBRNE MIASTO Z RABATEM, czyli TARNOWSKIE GÓRY SMAKUJĄ.

Zabytkowa Kopalnia Srebra przyłącza się do akcji SREBRNE MIASTO Z RABATEM czyli TARNOWSKIE GÓRY SMAKUJĄ, które organizuje Urząd Miasta Tarnowskie Góry.  Kto 1 czerwca zostaje w mieście, niech odwiedzi naszą kopalnię. Właśnie w tym dniu będzie można bezpłatnie przejechać się  skansenową wąskotorówką. 

ROZKŁAD JAZDY (1.06):
START 10:00, przejazdy co 20 min aż do zamknięcia kopalni

    

Przejażdżka małą kolejką wąskotorową to atrakcja przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Skład liczy pięć wagoników, które ciągnie solidna zielona lokomotywa. Niewielki pociąg składa się z czterech wagoników, które mogą pomieścić ok. 20 osób. Trasa kolejki o rozstawie szyb zaledwie 7 i ¼ cala (ok. 18,5 cm) ma kształt pętli i mieści się w wewnętrznej części skansenu. Przejażdżka rozpoczyna się z dworca usytuowanego w sąsiedztwie budynku kopalni. Jazda naszą kolejką, w sąsiedztwie wysłużonych maszyn parowych, dostarcz niezapomnianych przeżyć.

Bezpłatna przejażdżka kolejką skansenową w dniu 1 czerwca dotyczyć będzie osób do 15. roku życia. Dla pozostałych grup wiekowych kolejka dostępna jest w  cenie 5 zł / os.

    

Sprawdź kto jeszcze uczestniczy w akcji tarnogórskiego magistratu <więcej>

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem