icon-news

Kopalnia w zaszczytnym gronie

Aktualności 27.02.2018

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach została wytypowana przez Polską Organizację Turystyczną jako jedna z dziesiąciu krajowych atrakcji, którą koniecznie trzeba w tym roku zobaczyć.

Jak opisuje portal ONET.PODRÓŻE,  kierując się różnymi kryteriami – Polska Organizacja Turystyczna wytypowała 10 atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba odwiedzić w 2018 roku. Na liście POT znalazł się m.in. nowy polski obiekt wpisany w lipcu ubiegłego roku na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wśród atrakcji wymieniono Zabytkową Kopalnię Srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga jako część kompleksu pogórniczego pn. “Kopalnie ołowiu, srebra, cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach”.

ONET. PODRÓŻE podkreśla, że dziesięć atrakcji roku 2018  to nie miejsca przypadkowe. Oprócz  obiektów o randze światowej w rankingu znajdują się m.in. zdobywca Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, najlepszy kierunek podróży w Europie w 2018 roku oraz zwycięzca plebiscycie National Geographic – 7 nowych cudów Polski.

Propozycje warto wykorzystać, planując nadchodzące weekendy – zdecydowanie mogą one zainspirować do ciekawego spędzenia czasu wolnego – wskazuje ONET.PODRÓŻE.

Zobacz ranking POT <więcej>

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.

Zostań Patronem